3ΜΕΡΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΚΔΡΟΜΗ

Το σχολείο μας πραγματοποίησε 3ήμερη εκπαιδευτική εκδρομή σε Ναύπακτο ? Λευκάδα για τους μαθητές της Γ΄τάξης. Οι μαθητές επισκέφθηκαν το κάστρο της Ναυπάκτου, περιηγήθηκαν σε χώρους πολιτιστικού και θρησκευτικού ενδιαφέροντος στη Λευκάδα ενώ επίσης επισκέφθηκαν τον ιστορικό χώρο του Μεσολογγίου.

MESOLOGI.jpg

Eπίσκεψη στη Στρατιωτική Σχολή Ευελπίδων

Στο πλαίσιο του μαθήματος του Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού πραγματοποιήθηκε επίσκεψη των μαθητών της Γ΄τάξης του Γυμνασίου μας στις εγκαταστάσεις της Στρατιωτικής Σχολής Ευελπίδων στη Βάρη προκειμένου να ενημερωθούν για τις δραστηριότητες της Σχολής και να ξεναγηθούν στις εγκαταστάσεις και στο Μουσείο της.

Eκπαιδευτική επίσκεψη στο Μουσείο Μικρασιατικού Ελληνισμού

Στο πλαίσιο του μαθήματος της Ιστορία η Γ΄τάξη του Γυμνασίου μας επισκέφθηκε το Μουσείο μικρασιατικού ελληνισμού.

IMGP2388

IMGP2389